mk_logo

MetropoliaKobiet.pl

Twoje wyjątkowe miejsce w sieci! Uroda, moda, związki, zdrowie i wiele więcej!

Projektujemy funkcjonalną kuchnię

Dobrze zaprojektowany układ kuchni to połowa sukcesu, gdyż niezwykle ważna jest jej ergonometria, która to z kolei wpływa na jej funkcjonalność. Mogą być


Dobrze zaprojektowany układ kuchni to połowa sukcesu, gdyż niezwykle ważna jest jej ergonometria, która to z kolei wpływa na jej funkcjonalność. Mogą być duże kuchnie w których domownicy będą wiecznie się o siebie potykać i sobie zawadzać, ale również można urządzić małe kuchnie w taki sposób, że znajdzie się w niej miejsce dla każdego. Ciekawym rozwiązaniem są również kuchnie łączone z salonem. Zanim jedna zdecydujecie jak będzie wyglądała wasza kuchnia, zastanówcie się ile czasu w niej będziecie spędzać, oceńcie jak często będziecie przygotowywać posiłki bądź też przyjmować gości.
Fotolia 138198946 Subscription Monthly LNiektórzy uważają, że kuchnia jest najważniejszym punktem domu, ponieważ tam spotyka się cała rodzina zaś w trakcie wspólnego spożywania posiłków wzmacniają się więzi rodzinne, dlatego bardzo ważne jest przemyślane jej rozplanowanie. Nie ma co się kierować modą, należy przeanalizować jakie rozwiązanie jest dla was najlepsze. Dość ważna jest ergonomia, a więc płynne wykonywanie poszczególnych czynności. Na tej podstawie kuchnię rozdziela się na kilka części, a mianowicie sferę spiżarnianą, zmywania, przygotowywania potraw oraz gotowania. Dobrze, gdyby układ kuchni pozwalał po kolei przechodzić od jednej do drugiej czynności, jednakże nie jest to wymóg konieczny.

W przypadku małych kuchni istnieją dwa rozwiązania, pierwsze to zaprojektowanie wszystkiego z dokładnością co do cala, a druga to coś na wzór artystycznego nieładu z otwartymi półkami czy regałami. Z kolei zaletą zamkniętych kuchni jest to, że zapach przygotowywanych posiłków nie rozchodzi się po całym mieszkaniu. Idealnie byłoby usytuować w kuchni miejsce do spożywania posiłków, jeśli nie planujecie w swoich domowych zaciszach typowych pokoi jadalnianych. Dość istotne jest również takie ustawienie blatu roboczego, aby co chwilkę nie musieć odwracać się do osób będących w salonie.

Jeśli macie możliwość wyboru, zdecydujcie się na wyjście na taras z kuchni aniżeli z salonu, gdyż będzie to czynnik motywujący was do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, a jak wiadomo, dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym 🙂 Nic tak nie relaksuje jak śniadania czy obiady na łonie natury i przy śpiewie ptaków.

Nie ma jednego złotego przepisu na funkcjonalną kuchnię. Wszystko ma charakter spersonalizowany i zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników. Pamiętajcie, że zawsze należy kierować się własną wygodą przy projektowaniu wnętrz.

Udostępnij artykuł:

Czytaj także:

kajmak2
Gotowanie

Słodkie wypieki

Każdy z nas uwielbia słodkie wypieki! Niezależnie od tego, ile mamy lat, te pyszności wciąż smakują wspaniale! Jeśli masz ochotę zrobić coś słodkiego, spróbuj skupić się

Czytaj dalej »