mk_logo

MetropoliaKobiet.pl

Twoje wyjątkowe miejsce w sieci! Uroda, moda, związki, zdrowie i wiele więcej!

Praca zdalna dla mamy

Praca zdalna to połączenie słów, które niekoniecznie wiąże się z miłymi skojarzeniami. Mamy jednak wrażenie, że czasem przychodzi taki moment (w życiu kobiety) kiedy to, co niegdyś wydawało się fatalnym pomysłem,

Praca zdalna to połączenie słów, które niekoniecznie wiąże się z miłymi skojarzeniami. Mamy jednak wrażenie, że czasem przychodzi taki moment (w życiu kobiety) kiedy to, co niegdyś wydawało się fatalnym pomysłem, staje się świetną perspektywą. Mowa tutaj o pracy zdalnej. W czasach gdy zatracamy się w pogoni za dochodowym zatrudnieniem i karierą, mało która z nas decyduje się na pracę wykonywaną niestacjonarnie, jednakże w momencie gdy zmieniają się nam priorytety i stajemy się matkami, praca zdalna wydaje się świetnym rozwiązaniem.

Dyskusyjna pozostaje jednak kwestia świetnego rozwiązania. Jeśli przez myśl przemknęła wam wizja spokojnych poranków i śniadań na tarasie lub praca w domowym zaciszu, w spokoju, z laptopem i kubkiem gorącej kawy w ręce, to musimy was zasmucić. Praca zdalna, kiedy jest się mamą, to tak naprawdę niezły wysiłek, ale spokojnie, dacie radę. W końcu wszystko po to, żeby spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi pociechami.

Fotolia 79523433 Subscription Monthly MPewnie zastanawiacie się, jakie alternatywy macie do wyboru. Najpopularniejszą formą jest zatrudnienie jako telemarketer lub teleankieter. Bardzo często praca ta może być wykonywana w domu, bez narażania na dodatkowe koszty. Jej realizacja jest stosunkowo elastyczna, w związku z czym łatwo jest pogodzić ją z innymi obowiązkami. Co do zarobków, wszystko uzależnione jest od silnej woli i daru przekonywania telepracownika. Jedno jest pewne, dla niektórych jest to dodatkowe, zaś dla innych podstawowe źródło dochodu.

Inną, równie chodliwą formą pracy jest copywriting, pisanie tekstów seo czy artykułów na zlecenie. W tym przypadku godziny realizacji zleceń są właściwie nienormowane, w przeciwieństwie do telepracy, gdzie jak wiadomo, nie można dzwonić do klientów przez cała dobę. Dla waszego zleceniodawcy nie jest istotne kiedy i gdzie pracujecie, liczą się efekty i dotrzymywanie wcześniej ustalonych terminów.

Kolejnym, a zarazem ciekawym rozwiązaniem jest prowadzenie bloga, ale uwaga, nie jest to tak łatwy zarobek jakby się wielu osobom wydawało. Tak jak nie od razu Rzym zbudowano, tak i od razu nie idzie dorobić się fortuny. Do sukcesu dochodzi się małymi kroczkami. Przede wszystkim trzeba mieć pomysł, w końcu nie każdy blog ma szansę stania się jednym z najbardziej poczytnych, a co za tym idzie, dochodowych. To od jego atrakcyjności, ale i od odrobiny szczęścia zależy, jak potoczą się jego dalsze losy. Bezpieczniejszą formą bloga jest prowadzenie go dla jakiejś firmy, która to płaci za administrowanie nim. Tym oto sposobem pieniądze trafią na wasz konto, bez konieczności zabiegania o reklamodawców.

Popularne jest również przyjmowanie zleceń na zakładanie różnego rodzaju kont, zamieszczanie wpisów na forach, prowadzenie fanpage czy udział w płatnych badaniach rynku.

Jak widać, zdalna praca nie zawsze musi być złem koniecznym. Kto wie, może smakując czegoś nowego w życiu, znajdziecie swoje powołanie i stwierdzicie, że same nie rozumiecie, dlaczego dopiero teraz się tym zajęłyście.

Udostępnij artykuł:

Czytaj także:

kajmak2
Gotowanie

Słodkie wypieki

Każdy z nas uwielbia słodkie wypieki! Niezależnie od tego, ile mamy lat, te pyszności wciąż smakują wspaniale! Jeśli masz ochotę zrobić coś słodkiego, spróbuj skupić się

Czytaj dalej »