Czy wiecie czym jest peeling kawitacyjny? Postanowiłyśmy wam troszkę opowiedzieć o jego zaletach, ale i o ogólnej idei, która to sprawiła, że zabieg
Czy wiecie czym jest peeling kawitacyjny? Postanowiłyśmy wam troszkę opowiedzieć o jego zaletach, ale i o ogólnej idei, która to sprawiła, że zabieg ten zyskał szerokie grono zwolenników bezbolesnych i skutecznych sposób pielęgnacji cery.
W czasie peelingu na wilgotną skórę oddziałują fale ultradźwiękowe, które to przyczyniają się do powstawania niewidocznych gołym okiem pęcherzyków, a następnie do usuwania warstwy rogowej naskórka.
Pierwszym etapem peelingu kawitacyjnego jest porządny demakijaż, a następnie zwilżenie powierzchni skóry twarzy solą fizjologiczną bądź wodą mineralną, ale pamiętajcie, że musi być ona niegazowana. Zastosowanie wody jest fundamentem prawidłowo wykonanego zabiegu, gdyż bez tego może dojść do oparzeń, dlatego najlepiej przed każdorazowym przesunięciem urządzenia do kawitacji zwilżać cerę. W czasie oczyszczania twarzy należy kierować głowicę wzdłuż mięśni pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Zabieg ultradźwiękami powinien być wykonany przed sonoferezą, której to zadaniem jest aplikowanie aktywnych substancji do skóry poprzez zastosowanie ampułek. W ten oto sposób skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.
Nie powinno się go stosować jeśli:
– jesteście w okresie laktacji,
– chorujecie na :
->niewydolność krążeniową,
-> nowotwór,
-> zapalenie żył,
-> osteoporozę,
– macie przerwaną ciągłość skóry,
– macie gorączkę,
– posiadacie jakieś ciała obce typu rozrusznik, zastawkę czy aparat.
Jeśli chodzi o częstotliwość takiego zabiegu to może on mieć charakter jednorazowy, jednakże bywają sytuacje kiedy powinien być on częściej stosowany. Najlepiej skonsultować to z kosmetologiem, który oceni stan waszej cery i oceni jakie rozwiązanie jest najlepsze. Niekiedy zaleca się przeprowadzać zabieg przez kilka tygodni, jednakże najczęściej ma on miejsca raz w miesiącu.