Pielęgnacja paznokci bywa często zajęciem czasochłonnym. Zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy, by nasze paznokcie wyglądały pięknie, należy wykonać wiele
Pielęgnacja paznokci bywa często zajęciem czasochłonnym. Zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy, by nasze paznokcie wyglądały pięknie, należy wykonać wiele czynności – począwszy od skracania skórek, poprzez polerowanie płytki, kończąc na malowaniu. Obecnie kobiety często nie mają czasu na zajmowanie się codzienną pielęgnacją, dlatego chętniej wybierają rozwiązania, które pozwolą im dłużej cieszyć się zadbanymi paznokciami.
Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie trendów stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy. Jak to bywa z nowościami pojawiającymi się na rynku kosmetycznym, czasami powstają wątpliwości odnośnie ich właściwości. Poznajmy zatem wady i zalety tego popularnego zabiegu.
Na czym polega zabieg?
Hybryda to połączenie zwykłego lakieru i elastycznego żelu. Utwardzana jest przy pomocy lampy UV lub UV LED. Zabieg nakładania hybrydy nieco różni się od malowania paznokci zwykłym lakierem. W pierwszej kolejności należy przygotować odpowiednio dłonie, czyli opiłować paznokcie, odsunąć skórki, a płytkę paznokci zmatowić specjalnym bloczkiem, nie zapominając o jej odtłuszczeniu. Na tak przyszykowane paznokcie, bezpośrednio na ich płytkę, nakładana jest baza. W zależności od odcienia, nakładamy jedną lub dwie warstwy lakieru. Na samym końcu stosujemy tzw. TOP, który nabłyszczy lub zmatowi całą stylizację, w zależności od tego, jaki ma być efekt końcowy. Wszystkie nałożone warstwy utwardzane są w lampie UV.
Na pierwszy rzut oka lakiery tradycyjne i hybrydowe podobnie prezentują się na dłoniach. Jednak różnią się między sobą poziomem trwałości oraz intensywnością kolorów. Niewątpliwie w tej kwestii manicure hybrydowy ma przewagę nad zwykłymi lakierami.
Mankamenty manicure’u hybrydowego:
Hybryda i aceton mogą doprowadzić do wysuszenia oraz uszkodzenia płytki paznokcia. Problem pojawia się, kiedy lakier zostanie nieodpowiednio nałożony lub usunięty. Warto wtedy na jakiś czas zrezygnować ze stylizacji hybrydowej i pozwolić paznokciom się zregenerować.
• Po około 2 tygodniach widoczne są odrosty paznokcia, które nie wyglądają estetycznie.
• Trudno jest uzupełnić odpryski.
• Samodzielne przeprowadzenie takiego zabiegu w domu nie jest proste. To bardziej wymagający proces niż nałożenie zwykłego lakieru. Ponadto, płytka paznokcia musi być bardzo dobrze do niego przygotowania.
Atuty manicure’u hybrydowego:
• Główną zaletą tego rodzaju stylizacji jest jej trwałość. Jeśli płytka paznokcia jest zdrowa i prawidłowo przygotowana, manicure jest w stanie utrzymać się nawet do 3 tygodni!
• Dzięki swoim właściwościom jest twardy i odporny na zarysowania, dlatego nie musimy się obawiać, że zostanie uszkodzony przez codzienne czynności związane ze sprzątaniem czy zmywaniem naczyń.
• Hybryda potrafi wzmocnić płytkę paznokcia i dzięki temu łatwiej jest nam zapuścić paznokcie. W dodatku, producenci oferują lakiery o właściwościach miękkiego żelu, przeznaczone do stosowania na słabych płytkach. Nie tylko pomogą odbudować, ale również przedłużyć paznokcie.
• Na rynku kosmetycznym dostępna jest bardzo bogata paleta barw. Kolory są nasycone, głębokie a w efekcie bardzo naturalnie i elegancko wyglądają.
• Kolejną zaletą hybrydy jest to, że lakier nie zasycha w butelce i wystarcza na dłużej niż tradycyjny.
• Hybryda, dzięki swojemu wysokiemu połyskowi, sprawia wrażenie zawsze świeżo nałożonego lakieru – to tzw. efekt „mokrych paznokci”. Wyglądają one wtedy bardzo naturalnie. Świetnie się prezentuje na długich, jak również na krótkich paznokciach.
Jak widać, za lakierem hybrydowym przemawia więcej zalet. Jednak samodzielne wykonanie zabiegu nie należy do łatwych procedur. Na początku warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pokaże nam, jak krok po kroku zrobić idealny manicure. Wystarczy więc trochę cierpliwości, by móc cieszyć się zachwycająco wyglądającymi paznokciami nawet do 3 tygodni! Pozostanie jedynie dylemat nad wyborem koloru stylizacji hybrydowej.