mk_logo

MetropoliaKobiet.pl

Twoje wyjątkowe miejsce w sieci! Uroda, moda, związki, zdrowie i wiele więcej!

Czy to już czas zmienić pracę?

Czy dni, kiedy z zadowoleniem wstawałaś rano, na myśl o pójściu do pracy minęły już jakiś czas temu? Być może nie odczuwasz już takiej radości jak w pierwszych miesiącach czy też latach pracy? Chciałoby się powiedzieć, praca, ach ta praca.

Czy dni, kiedy z zadowoleniem wstawałaś rano, na myśl o pójściu do pracy minęły już jakiś czas temu? Być może nie odczuwasz już takiej radości jak w pierwszych miesiącach czy też latach pracy? Chciałoby się powiedzieć, praca, ach ta praca. Dobrze, kiedy jest, ale co w sytuacji, kiedy przestajesz mieć radość z jej posiadania? Pracę zmienia się z różnych powodów. O ile łatwo jest podjąć decyzję o rezygnacji w sytuacji, kiedy kolejny miesiąc nie dostało się wypłaty, o tyle gorzej zrobić ten krok, nie wiedząc, czy to chwilowy kryzys, czy też wypalenie zawodowe.

Zanim zdecydujesz się na zmianę pracodawcy, zastanów się, czy w ostatnim czasie nie pojawiła się sytuacja, która sprawiła, że zniechęciłaś się do swojej firmy. Może jakiś konflikt personalny czy brak odpowiednich narzędzi wywołał frustrację, która wysyła błędne sygnały? Jeśli jednak od dłuższego czasu szargają Tobą myśli, że nie znajdujesz się w miejscu, w którym chciałabyś być, może to oznaczać sygnał, że coś się dzieje. Nim położysz na biurku szefa wypowiedzenie, spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie, które z poniżej zaprezentowanych przesłanek odczuwasz.

Fotolia 1867675 XSDzwoni Twój budzik a Tobie chce się płakać na myśl, że musisz iść do pracy? Nie jest to jednak spowodowane wyjątkowo wyczerpującym wieczorem a jedynie świadomością przebywania gdzieś, gdzie się nie chce być.Jeśli tak wyglądają Twoje poranki, jeśli systematycznie w niedzielne popołudnia zaczyna Tobie dopisywać wisielczy humor, to powinna Ci się zapalić lampka, że coś jest nie tak. Tak zaczyna się wypalenie zawodowe. Oprócz niechęci chodzenia do pracy, dość dobijające jest poczucie monotonii zadań, braku samorealizacji i samorozwoju. Bardzo często pojawia się to podczas zbyt wygórowanych oczekiwań co do stanowiska pracy albo w wyniku składania deklaracji, które nie pokrywają się z tym, co dzieje się w praktyce oraz, kiedy okazuje się, że super profesjonalne szkolenia stanowiły wyłącznie lawinę pustych haseł, które miały zachęcić Cię do podjęcia współpracy.

Sygnałem do zmiany pracy jest również systematyczne pomijanie Cię przy awansach i szkoleniach czy też poczucie bezsensowności wykonywanych zadań, co staje się niezwykle silnym demotywatorem i demobilizatorem. Nic tak nie przytłacza człowieka jak myśl, że jest się jak piąte koło u wozu i jego obecność lub nieobecność w żaden sposób nie wpłynie na funkcjonowanie firmy.Zmiana pracy jest też dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy relacje ze współpracownikami nie należą do najlepszych, ale również wtedy, kiedy nie ma się ochoty rozmawiać z kimkolwiek na codzienne tematy czy też o minionym weekendzie.Przesłanką jest także wiecznie utrzymujący się stres i poczucie nieszczęśliwości w związku z obowiązkami zawodowymi, co w najgorszej sytuacji przenosi się na sferę rodzinną. Niektórzy uważają, że firmę należy zmienić w sytuacji, kiedy zaniedbuje się najbliższych i nie ma się dla nich wystarczająco dużo czasu.

Decyzja o rezygnacji z pracy musi być przemyślana, jednakże podczas jej podejmowania, należy kierować się własnym dobrem, aniżeli sentymentem. Nie można bać się zmian, gdyż każda zmiana jest początkiem czegoś nowego.


Udostępnij artykuł:

Czytaj także:

kajmak2
Gotowanie

Słodkie wypieki

Każdy z nas uwielbia słodkie wypieki! Niezależnie od tego, ile mamy lat, te pyszności wciąż smakują wspaniale! Jeśli masz ochotę zrobić coś słodkiego, spróbuj skupić się

Czytaj dalej »