Zastanawiałyście się kiedyś czy wszystko ok z Waszym związkiem? Jesteście dla siebie całym światem, na maksa się kochacie, a pomimo tego nie potraficie się nie kłócić. W końcu zaczynacie analizować czy to ten jedyny bo przecież daleko wam do idealnego związku.
Zastanawiałyście się kiedyś czy wszystko ok z Waszym związkiem? Jesteście dla siebie całym światem, na maksa się kochacie, a pomimo tego nie potraficie się nie kłócić. W końcu zaczynacie analizować czy to ten jedyny bo przecież daleko wam do idealnego związku. Ale czy idealne związki istnieją, a może to tylko kolejna bajeczka sprzedawana nam w dzieciństwie? Hmmm, a kto w ogóle powiedział, że idealnie znaczy bez sprzeczek? Mogłybyśmy w ten sposób rozpocząć niekończącą się rozprawkę na temat naszych wyobrażeń dotyczących związków i tego w jaki sposób zostały one wykreowane, jednakże zdecydowałyśmy się na zupełnie inny krok. Chcemy Was uświadomić, że relacje w których nigdy nie ma napięcia są co najmniej niepokojące. Naszą dzisiejszą misją będzie uświadomienie was jakie są zalety kłótni.
Zacznijmy od tego, że tak jak po burzy pojawia się tęcza, tak po kłótni następuje faza oczyszczenia. Ważne jednak, aby spór ten miał konstruktywną postać i nie ranił uczuć ukochanej osoby. Dzięki sprzeczkom poznajemy nasze drugie połówki, dowiadujemy się jak reagują na sytuacje stresowe, z jakimi wartościami się zgadzają, jakie zachowania potępiają oraz czy mają granice, których nie są w stanie przekroczyć w stosunku do Was. Pamiętajcie również, że kłótnie wcale nie muszą przebiegać w towarzystwie uniesionych głosów, chociaż wtedy są już nazywana sprzeczką aniżeli kłótnią. No dobra, nieistotne. Chodzi o to, że nie ma par stuprocentowo zgodnych w każdym temacie. Każda z Was ma prawo mieć odmienne poglądy i chcieć je bronić, taki los.
Jakby nie patrzeć, kłótnia może przynieść pozytywny wydźwięk, gdyż na przykład wasz partner może w końcu zrozumie lub postara się zrozumieć wasz punkt patrzenia na związek, kto wie, może uda wam się wynegocjować jakiś konsensus, który będzie wypadkową częściowych ustępstw każdej ze stron. Ta forma wyrażania emocji uczy również słuchania, ale takiego aktywnego, nie biernego.
Czasem kłótnia bywa aktem desperacji, próbą wołania o zwrócenie na siebie uwagi. Nawet jeśli między wami dochodzi do sprzeczek, nie dajcie się zwariować, postarajcie się usłyszeć i zrozumieć ten głos, który woła o zrozumienie. Kłótnie są prawdziwą próbą związku, a tylko ten wartościowy będzie w stanie je przetrwać.