Twoje wyjątkowe miejsce w sieci!
Uroda, moda, związki, zdrowie i wiele więcej!

homecontact

Tags

Artykuły

To już czas zakończyć związek

Rozstanie to bardzo trudny etap zarówno dla osoby będącej porzuconą jak i osoby porzucającej. Niepewność co do tego jaka będzie reakcja na zaistniałą sytuację, perspektywa samotności, rozmyślania jak wasze losy potoczą się dalej to tylko nieliczne z pytań, które przemkną przez waszą głowę.

Fotolia 43994341 Subscription Monthly XXLPamiętajcie jednak, że czasem w życiu pojawiają się takie momenty w których jedynym słusznym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji o zakończeniu związku. Pewnie pomyślicie, że to logiczne w których sytuacjach należy zakończyć znajomość, ale prawda jest taka, że oczywistość to tak naprawdę tylko fikcja. Czasem miłość jest tak potężna, że wbrew wszelkiej logice pozostaje myślenie, że ukochany się zmieni, że wy sprawicie, że on się zmieni, nawet jeśli tego nie chce. Nic bardziej mylnego. Takie marzenia możecie włożyć między bajki. My z kolei utwierdzimy was w przekonaniu, że są takie sytuacje, kiedy należy się oddzielić grubą i długą linią.

Najbardziej oczywistą sytuacją jest ta, kiedy wasz partner ma romans i otwarcie o tym mówi, że nie planuje go zakończyć. Już sama zdrada bardzo często przyczynia się do tego, że nie ma szans na kontynuację znajomości, a co dopiero wtedy kiedy zamiast skruchy, mężczyzna informuje was, że w ogóle nie żałuje tego zrobił bo na obydwóch was mu zależy. Jeśli taki układ wam odpowiada to nie ma problemu, jednakże jeśli wierzycie, że wasz partner ostatecznie wybierze was to zapomnijcie o tym. Lepiej cierpieć teraz niż za kilka lat, ponieważ wtedy będzie jeszcze trudniej zakończyć toksyczny związek.

Wskazaniem do zerwania jest brak wspólnych zainteresowań lub tematów do rozmów. W końcu nie może was łączyć tylko sypialnia :) Sygnałem są także odmienne plany na przyszłość, a już na pewno te dotyczące dzieci. Jeśli jedno z was chce powiększyć rodzinę, a drugie zapiera się, że nigdy nie planuje dzieci, warto porozmawiać, a gdy okaże się, że nie dojdziecie do konsensusu, nie ma co grać na zwłokę i liczyć na cud.

Skoro jesteśmy bliżej czy też dalej tematu seksu warto was uświadomić, że jeśli nie macie satysfakcji ze zbliżeń, bądź też w ogóle nie mają one miejsca, podczas gdy drugie nieustannie na nie czeka, warto pomyśleć o wspólnej terapii. Jeśli jednak wasz partner ignoruje wasze potrzeby i nie chce poddać się leczeniu lub wybrać na konsultację, związek również należy zakończyć. Przecież nie możecie całe życie się ograniczać i hamować.. Szans na przetrwanie nie może mieć również związek w którym dochodzi do aktów przemocy i znęcania się fizycznego, psychicznego czy seksualnego.

To tylko część z sytuacji w których jedynym słusznym rozwiązaniem jest zakończenie znajomości. Pamiętajcie, że musicie mieć w sobie siłę, która pomoże wam podjąć tą trudną, jednakże bardzo ważną dla waszej przyszłości decyzję. Jeśli w waszych związkach dzieje się coś złego nie ma co się oszukiwać, że po burzy przyjdzie słońca, a na niebie pojawi się tęcza. Bądźcie dzielne!

Podziel się:

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn