Twoje wyjątkowe miejsce w sieci!
Uroda, moda, związki, zdrowie i wiele więcej!

homecontact

Tags

Artykuły

Związki z dużą różnicą wieku

Fotolia 6131712 Subscription LZwiązki z dużą różnicą wieku pomiędzy partnerami budziły, i nadal budzą, spore kontrowersje. Bez względu na to, czy to mężczyzna, czy kobieta są starsi od drugiej połówki. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj związku zostaje uznawany za niezbyt naturalny oraz jest traktowany przez społeczeństwo jak przelotny romans, skazany na niepowodzenie. Zdecydowanie częściej występują modele typu: starszy mężczyzna + młodsza kobieta, aniżeli starsza kobieta + młodszy mężczyzna. Te pierwsze uchodzą za zdecydowanie bardziej akceptowalne społecznie.
W książce Michaliny Wisłockiej pojawiła się teoria, że apogeum męskiej seksualności ma miejsce w wieku 18 lat, natomiast u kobiet - w wieku 43 lat, przy czym w wieku 35 lat są idealnymi kochankami. Analizując te dane, związki z dużą różnicą wieku są jak najbardziej zgodne z ludzką fizjologią. Pozostaje jednak pytanie, czy takie związki mają przyszłość? W dużej mierze zależy to od tego, czy elementem scalającym związek jest przyjaźń z drugą osobą czy też… z jej portfelem.

Ważne, aby w relacji między dwiema osobami pojawiły się wspólne zainteresowania, tematy do rozmów, zbieżne gusta muzyczne czy sposób bycia - takie elementy są fundamentem prawdziwej miłości. Oczywiście bywają również i takie osoby, które wolą drogę na skróty, które idą na łatwiznę stawiając przede wszystkim na drogie życie osiągnięte niewielkim kosztem, a więc de facto – wybierają związek ze sporo starszym partnerem wyłącznie dla korzyści materialnych.

Pewnie zastanawiacie się, co wpływa na to, że starsi mężczyźni wiążą się z młodymi dziewczynami, które nawet mogłyby być ich córkami?

W związkach, w których miłość schodzi na dalszy plan, dla faceta to kwestia prestiżu. W końcu: „tak piękna kobieta zdecydowała się na bycie z nim”. Zapewne wszyscy znajomi mu jej zazdroszczą a jego ego zdecydowanie rośnie. Z kolei dla młodych kobiet taki układ to raj na ziemi - prezenty, kwiaty, drogie wycieczki. Zazwyczaj w takim układzie funkcjonują mężczyźni po przejściach, którzy mają nieciekawe wspomnienia z poprzednich związków. Nie zależy im na zakładaniu rodziny a jedynie na świetnej prezencji wśród kolegów. Natomiast w wybrankach doceniają to, że są zafascynowane ich statusem społecznym i znajomościami.

Jeśli chodzi o relacje ze starszą kobietą, mają one dość podobny charakter. Młodszej osobie bardzo często zależy na pieniądzach partnerki, ale w tym przypadku starszej osobie zależy na odmłodzeniu się, poczuciu się kochaną i docenioną. Nie można zapominać, że temperament 35 – 45-letniej kobiety dorównuje 18-letniemu młodzieńcowi.
Oczywiście nie można zakładać, że w związkach z dużą różnicą wieku chodzi tylko o pieniądze, tak jak powszechnie się to zakłada. W końcu młodszym mężczyznom mogą imponować stateczne kobiety sukcesu a w przypadku młodych kobiet wiążących się ze starszymi panami - czynnikiem determinującym może być chociażby rekompensata z dzieciństwa - braku ojca i to właśnie w takiej atmosferze może rodzić się prawdziwe uczucie.

Często takimi osobami kieruje po prostu miłość i to, że dwie osoby potrafią rozumieć się bez słów. Takich historii jest wiele. Jeśli się chwilkę zastanowicie, pewnie znajdziecie podobne związki w Waszym otoczeniu.

Podziel się:

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn