Twoje wyjątkowe miejsce w sieci!
Uroda, moda, związki, zdrowie i wiele więcej!

homecontact

Tags

Artykuły

Moda na odkurzacz

Każdy z nas zastanawia się jaki odkurzacz będzie najlepszy do naszego domu. Większość nas nie zna się na różnych modelach odkurzaczy i nie wie z jakiego będzie w pełni zadowolona.

odkurzaczNie należy sugerować się dodatkowymi funkcjami, które posiada. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na moc oraz na to by był bezpieczny i cicho pracował. Najlepsze dla alergików są odkurzacze cyklonowe, które nie posiadają worka i działają na zasadzie odśrodkowej. Cząsteczki brudu i kurzu są zbierane w komorze cyklonowej. Następnie w filtrze czyści się powietrze. Taki filtr nie eksploatuje się szybko, co pozwala na jego dłuższe użytkowanie bo w komorze niszczą się cząsteczki prochu. Odkurzacze cyklonowe muszą spełniać pewne jakości by były trwałe, dlatego ważne jest by nie kupować tych najtańszych. Odkurzacze cyklonowe powinny posiadać sprawność ssącą przekraczającą 300 W na co powinno się zwracać uwagę przy zakupie.  Tanie odkurzacze bezrowkowe mają słabą konstrukcję, a do filtra dostają się większe cząsteczki prochu, co sprawia, że powietrze jest źle filtrowane w wyniku czego odkurzacz i filtr szybko się niszczą.

Odkurzacze cyklonowe są bardzo łatwe w obsłudze. Filtr przeważnie wymienia się raz na rok, a powietrze filtruje się bardzo szybko. Wysokiej jakości odkurzacze bezworkowe wyłapują bakterie czy też pleśń oraz roztocza, które są szkodliwe zwłaszcza dla dzieci.

Podziel się:

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn