Twoje wyjątkowe miejsce w sieci!
Uroda, moda, związki, zdrowie i wiele więcej!

homecontact

Tags

Artykuły

Sypialnia według zasad feng shui

metropolia kobiet

Feng i shui czyli woda i wiatr to w chińskiej kulturze dwie składowe, które mają wpływ na nasze zdrowie. Zaś pod pojęciem „feng shui” kryje się sztuka aranżacji wnętrz, zgodnie z którą energia może swobodnie przepływać po mieszkaniu. Polega to na tym, żeby meble ani też inne przedmioty, umieszczone w domu, nie utrudniały krążenia chi, co będzie procentowało świetnym samopoczuciem i pomyślnością w życiu. Dziś pomożemy Wam zaplanować sypialnię w taki sposób, aby panowała w niej harmonia, żeby dobrze się w niej spało oraz żeby wasze relacje z partnerem były doskonałe.

Sypialnia to miejsce, które ma służyć relaksowi, abyście zebrały w niej energię do realizacji wszystkich celów życiowych i zawodowych. A po wykorzystaniu zasad feng shui – będzie to również miejsce, z którego nie będziecie miały ochoty wychodzić.

W sypialni powinno być sporo miękkich poduszek, delikatna lub puchowa narzuta na łóżko, zasłony lub firanki subtelnie układające się w delikatne fale. Do tego puszysty dywan lub dwa mniejsze dywaniki, zlokalizowane po dwóch stronach łóżka - symbolizujące zgranie i partnerstwo.

Jeśli chodzi o łóżko, to przede wszystkim powinno być wygodne i drewniane. Musi przylegać ono do ściany, jednakże tak, aby było do niego swobodne dojście z dwóch, a nawet i trzech stron. Nie powinno być ulokowane nogami osoby leżącej do drzwi, gdyż symbolizuje to wyprowadzanie osoby zmarłej. Łóżko ustawione na środku sypialni - symbolizuje brak obranego celu w życiu. Jest niczym statek lawirujący po morzach i nie mogący trafić do brzegu. Łóżko powinno mieć zagłówek, co daje poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że będzie Wam się znacznie lepiej spało. Nie powinny się pod nim znajdować jakiekolwiek rzeczy, ponieważ utrudnia to cyrkulację powietrza. Co ważne, nie powinno ono być „po kimś”. Tak więc jeśli wynajmujecie mieszkanie lub nie stać Was, aby kupić same nowe meble, zrezygnujcie z części zakupów, lecz jako priorytet uznajcie kupienie nowego łóżka, ponieważ zatrzymuje ono energię osoby, która w nim spała. Łóżko nie powinno też stać na wprost drzwi ani też między drzwiami a oknem.
metropolia kobietSypialnia powinna być miejscem regeneracji i odpoczynku, dlatego niewskazane są jaskrawe światła czy kolory ścian, które pobudzają do działania. Zalecane są stonowane kolory i lekko przyćmione światło. Postawcie na przepiękne, duże lustro, które nada pikanterii Waszemu związkowi.

Zgodnie z feng shui w sypialni nie powinny znajdować się zdjęcia ani obrazy przedstawiające żyjących lub zmarłych bliskich czy telewizor, który obniża jakość snu.

Co do roślin, lepiej jeśli ich nie ma lub jest ich niewiele, ponieważ przejmują one część energii z pomieszczenia.
Co istotne- zakazane jest łączenie funkcji pomieszczeń, tzn. sypialnia nie powinna być miejscem pracy i odwrotnie, ponieważ w trakcie pracy myśli się o wypoczynku a w czasie odpoczynku myśli się o pracy. 

Podziel się:

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn